آرنولد شوارتزنگر فاش می کند که آیا رژیم های غذایی با پروتئین بالا باعث ایجاد سنگ کلیه می شوند یا خیر

به عنوان یک بدنساز پرکار، او بیش از سهم عادلانه خود از پروتئین می خورد. آرنولد شوارتزنگر مصمم است تا بفهمد که آیا مصرف زیاد می تواند مشکلاتی برای سلامتی ایجاد کند یا خیر. شوارتزنگر در خبرنامه Arnold’s Pump Club خود فاش کرد که آیا رژیم های غذایی با پروتئین بالا باعث ایجاد سنگ کلیه می شوند یا خیر.

شوارتزنگر که استاد عملکرد ورزشی و عضله سازی بود، هرگز قدرت تغذیه و رژیم غذایی را دست کم نگرفت. این تمرینات، همراه با یک روال سنگین وزنه برداری، منجر به کسب هفت عنوان مستر المپیا شد. در آن دوره، “بلوط اتریش” خود را در برابر بزرگان بدنسازی مانند فرانک زین، سرجیو اولیوا و فرانکو کلمبو آزمایش کرد.

شوارتزنگر از پوشاندن هر جنبه ای از بدنسازی، به ویژه مصرف پروتئین خودداری کرد. اگرچه رژیم غذایی سرشار از پروتئین حیوانی می تواند به به حداکثر رساندن تلاش برای عضله سازی شما کمک کند، شوارتزنگر تاکید می کند که می تواند عوارض جانبی ناخواسته ای مانند سنگ کلیه نیز داشته باشد.

آرنولد شوارتزنگر بحث می کند که آیا مصرف پروتئین حیوانی با سنگ کلیه مرتبط است یا خیر

به گفته شوارتزنگر، مقداری مطالعات نشان می دهد که رژیم های غذایی با پروتئین بالا دلیل مستقیم سنگ کلیه نیستند. در عوض، او “سایر نیازهای تغذیه ای” را که توسط افراد نادیده گرفته می شود، مقصر دانست که می تواند برای افرادی که در برنامه غذایی با پروتئین بالا شرکت می کنند، خطراتی را برای سلامتی ایجاد کند.

تناسب اندام شدن، سریعتر

تناسب اندام خود را سطح کنید: به انجمن قدرتمند ما در خبرنامه Fitness Volt بپیوندید. روزانه الهام بگیرید، تمرین‌های حرفه‌ای، نکات تغذیه، جدیدترین ورزش‌های قدرتی، و حمایتی را که برای رسیدن به اهدافتان نیاز دارید، دریافت کنید. اشتراک رایگان!

لطفا صبر کنید…

واقعیت یا خیال: آیا رژیم های غذایی پر پروتئین باعث سنگ کلیه می شوند؟
گاهی اوقات، علت اصلی یک مشکل سلامتی، مشکوک معمولی نیست.

“مطالعات نشان می دهد که رژیم های غذایی با پروتئین بالا دلیل مستقیم سنگ کلیه نیست، اما نادیده گرفتن سایر نیازهای تغذیه ای در حالی که مصرف پروتئین بیشتر است، ممکن است خطر ابتلا را افزایش دهد.”

به طور خاص، اسطوره بدنسازی 76 ساله به هیدراتاسیون و رژیم غذایی کلی به عنوان کلیدی برای جلوگیری از سنگ کلیه اشاره کرد.

سنگ های کلیه رسوبات مواد معدنی و املاح هستند که در مجاری ادراری تجمع می یابند و بسیار دردناک هستند.

اگر رژیم غذایی فاقد تعادل غذایی باشد اما حاوی مقادیر زیادی پروتئین حیوانی باشد، سنگ کلیه ممکن است مشکل ساز شود. راه حل آرنولد: آب بیشتری بنوشید، میوه و سبزیجات بخورید و نمک، قند، پتاسیم، کلسیم و ویتامین C را کنترل کنید.

برخی تحقیقات نشان می دهد که خوردن بیش از حد پروتئین حیوانی با سنگ کلیه مرتبط است، اما به نظر می رسد این ارتباط تنها زمانی رخ می دهد که رژیم غذایی شما تعادل نداشته باشد.

نوشیدن آب بیشتر، خوردن میوه و سبزیجات بیشتر، مدیریت نمک و قند، و دریافت پتاسیم، کلسیم و ویتامین C کافی، همگی می توانند به کاهش احتمال ابتلا به سنگ کمک کنند، حتی اگر رژیم غذایی پر پروتئین داشته باشید.

جدای از شوارتزنگر، لی پریست کهنه کار و متخصص بدنسازی در دوران بازنشستگی در مورد سلامت کلیه خود صحبت کرده است. وی اظهار داشت که آزمایش خون منظم می تواند به هر کسی که نگران وضعیت سلامت کلیه خود است کمک کند. وی افزود که پزشکان مختلف نظرات متفاوتی در این مورد به او دادند.

دکترهای معمولی به وسایل من نگاه می کنند و می گویند: “وای خدای من، کلیه هایت بالا رفته است”، اما وقتی به پزشک ورزشی می روم، می گویند این برای ورزشکاران طبیعی است و ما همیشه این را می بینیم.

آیا به یک میان وعده سالم و مبتنی بر پروتئین نیاز دارید؟ میله پروتئین خانگی آرنولد شوارتزنگر را امتحان کنید. بدون قند اضافه شده، مواد افزودنی و روغن دانه است که آن را به میان‌وعده مناسب قبل یا بعد از تمرین برای بهبود سلامت تبدیل می‌کند.

مصرف زیاد پروتئین می تواند طیف وسیعی از فواید، از افزایش عملکرد ورزشی گرفته تا رشد عضلانی را به همراه داشته باشد. با این حال، قبل از اینکه متعهد به رژیم غذایی با پروتئین بالا و حیوانی شوید، شوارتزنگر هشدار می دهد که بدون تغذیه متعادل، سنگ کلیه می تواند در آینده مشکلاتی را برای شما ایجاد کند.

مربوط: آرنولد شوارتزنگر فاش می کند که آیا پودر پروتئین گیاهی فواید عضله سازی مشابه آب پنیر را دارد یا خیر.


منبع: https://fitnessvolt.com/arnold-schwarzenegger-high-protein-kidney-stones/