آموزش بستن سریال و موازی باتری یو پی اس و نصب ژنراتور به یو پی اس فالنیک-مستر انرژی پلاس

باتری را برداشته و سپس باتری جدید را جایگزین باتری قبلی کرده، کابل ها را مجددا وصل کنید و گیره ها را مانند حالت اولیه ببندید. توصیه می‌شود به منظور جابه‌جایی و نقل مکان دستگاه، حتماً از تکنیسین متخصص کمک گرفته شود؛ جابه‌جایی و نصب مجدد، مشمول هزینه خواهد بود. از این فرم می‌توانید برای ورود و یا ثبت نام در مجله فرادرس استفاده کنید. با عضویت در خبرنامه سرور فالنیک (ایران اچ پی) اولین نفری باشید که مقالات و محتواهای ناب و تخصصی را دریافت می کنید. اتصالات را به خوبی چک کنید تا به درستی و محکم متصل شده باشند. در لغت اصیل هرمزگان کالنجی به معنای رعد و برق آسمانی است؛ ما در کالنجی سعی میکنیم در حوزه برق شما را به یک متخصص تبدیل کنیم و در این مسیر کنار شما هستیم.

در مورد انواع باتری یو پی اس، کاربردها و نحوه خرید و قیمت آن صحبت خواهیم کرد، با ما همراه باشید. معمولا یو پی اس های آفلاین و line-interactive برای ثبات فرکانس، از باتری خود استفاده می‌کنند و در صورت وجود یک ژنراتور با فرکانس متفاوت، سیستم برق‌رسانی به احتمال بسیار زیاد دچار مشکل خواهد شد. اما یو پی اس های آنلاین توانایی تطبیق فرکانس و ولتاژ را دارا هستند و می‌توانند فرکانس‌های مختلف را به عنوان یک فرکانس مناسب فیلتر کرده و احتمال تخلیه باتری و افت برق را کاهش دهند. در صورتی که هنگام قطعی برق تجهیزات الکتریکی شما خاموش شود این نشان میدهد که باتری یو پی اس شما خسته است و باید تعویض شود. وجود بارهایی که از منابع تغذیه سوئیچینگ استفاده می‌کنند، به دلیل ایجاد هارمونیک در شبکه، باعث داغ شدن سیم‌های نول و به تبعه آن باعث بروز گرما در سیستم برق می‌شوند. بنابراین برای مکان‌هایی که تعداد دستگاه‌های کامپیوتری زیادی دارند، توصیه می‌شود از یوپی اس با THD جریان ورودی پایین مثلا ۱۰% استفاده شود.

زمان برق دهی دستگاه یوپی اس چقدر است ؟

آموزش بستن سریال و موازی باتری یو پی اس و نصب ژنراتور به یو پی اس فالنیک-مستر انرژی پلاس

البته؛ توجه داشته باشید که اکثر باتری های UPS (باتری های یو پی اس) دارای یک هیدرومتر سرخود یا چشمی هستند که وضعیت شارژ را در یکی از 6 سلول داخل باتری چک می کند. اگر نشانگر یا همان Indicator باتری یوپی‌اس بی رنگ یا متمایل به رنگ زرد بود می فهمیم که سطح الکترولیت درون باتری (باطری) پایین است در این صورت اگر باتری اسیدی باشد باید شارژ شود و اگر باتری سیلد یا اتمی بود باید تعویض گردد. باتری یو پی اس را با وصل کردن یو پی اس به پریز حداقل 12 ساعت شارژ کنید. Brownouts همانند Sag بوده با این تفاوت که طول مدت آن طولانی تر است ، افت ولتاژ طولانی ، اغلب به دلیل عدم توانایی تامین توان مورد نیاز ، توسط منبع اصلی تولید برق می باشد . البته مصرف کننده های بزرگ در ساختمان ومنطقه مانند سیستمهای تهویه مطبوع ویا گرمازا نیز می توانند باعث کاهش ولتاژ شبکه شوند .

باتری یو پی اس 12 ولت 100 آمپر

قیمت باتری های یو پی اس با ظرفیت و ابعاد و سایر مشخصات، متفاوت است. یکی از پارامتر های مهم تعیین قیمت گارانتی و خدمات پس از فروش است. پیش از آموزش تعویض باتری یو پی اس ، لازم است که نکاتی را در این خصوص مد نظر قرار دهید.

سید سراج حمیدی دانش‌آموخته مهندسی برق است و به ریاضیات و زبان و ادبیات فارسی مستر انرژی پلاس علاقه دارد. او آموزش‌های مهندسی برق، ریاضیات و ادبیات مجله فرادرس را می‌نویسد. اطمینان حاصل کنید که ولتاژ و فرکانس دو دستگاه با هم سازگار هستند. برای انتخاب کابل‌های مناسبِ اتصال، حتما از دفترچه راهنمای ups کمک بگیرید. اولین و آخرین سر قطب باتری‌ها را در آخرین مرحله و بعد از اتصال تمامی باتری‌های طبقات، به فیوز کابینت باتری وصل کنید. به نظر من مقایسه‌ای که بین دیزل ژنراتور و یو‌پی‌اس داشتید یک یو‌پی‌اس با توان پایین رو با یک دیزل ژنراتور توان بالا مقایسه شده و بیشتر از مزیت‌های یو‌پی‌اس گفته شده.

  • قطع شدن ناگهانی جریان برق از جمله مشکلاتی است که ممکن است با آن مواجه شوید، چرا که با قطع شدن ناگهانی نیروی برق به وسایل الکتریکی آسیب وارد می‌شود.
  • پس از کنار هم گذاشتن باتریها شروع به بستن اتصالات بین قطب های مثبت و منفی می کنیم .
  • اغلب موارد از این مدل باتری استفاده می شود و مزایای خاص خود را دارد.
  • ۳- در Bi- directional power converter تنها یک بلوک جایگزینی یکسو کننده (شارژر) و مدار اینورتر می شود، خیلی سریع تغییر حالت داده و به عنوان یک مدار اینورتر عمل می کند.
منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار