اسب و تجهیزات اسب سواری در کرمانشاه روی دیوار | RoyalHorse

در میان اسب های گران قیمت ایرانی نژادهای کردی، ترکمن و نژاد خزر در رتبه‌های بعدی قرار دارند که البته نژاد اسب خزر به علت بی توجهی مسئولان در حال انقراض است. به جرات می توان اسب کرد را یکی از اصیل ترین نژادهای اسب ایرانی دانست که بسیار آرام است. ایران امروزی خانه اکثر اقوام ایرانی باستانی است و برخی از مردم هنوز به عنوان زبان مادری، به این زبان صحبت می کنند. اسب اصیل عرب با زیبایی چشمگیر و سر و دم بلندش که به راحتی در سراسر جهان قابل شناسایی است متمایز می‌شود و یکی از قدیمی‌ترین نژاد‌های اسب و یکی از تواناترین اسب‌ها برای دویدن در مسافت‌های طولانی است.

به طور کلی، اسب کاسپین یک نژاد کمیاب و منحصر به فرد در آمریکای شمالی باقی مانده است، اما گروه کوچک اما متعهد حامیان آن سخت تلاش می کنند تا این اسب باستانی و زیبا را حفظ کنند. در حالی که اسب کاسپین هنوز یک نژاد نسبتاً کمیاب در اروپا است، در میان سوارکارانی که از ویژگی ها و میراث منحصر به فرد آن قدردانی می کنند، طرفداران اختصاصی پیدا کرده است. تلاش‌هایی برای افزایش آگاهی از این نژاد و تضمین بقا و شکوفایی مداوم آن در اروپا و فراتر از آن در حال انجام است. با این حال، مانند بسیاری از نژادهای دیگر اسب، اسب خزر به دلیل از بین رفتن زیستگاه و سایر عوامل محیطی در معرض خطر انقراض مراکز پرورش اسب در اصفهان قرار دارد. تلاش هایی برای حفظ و حفاظت از این نژاد، از جمله ایجاد برنامه های اصلاح نژاد و ابتکارات حفاظتی در حال انجام است.

اسب و تجهیزات اسب سواری در کرمانشاه روی دیوار | RoyalHorse

نژاد اسب تروبرد به ورزش و مراقبت زیادی نیاز دارند تا سالم بمانند و بهترین عملکرد را داشته باشند. اسب ها به دلیل نژاد خود دارای تفاوت های فیزیکی خاص اند بنابراین اسب های اصیل مانند اسب ترکمن گران ترند. اسب های مسابقه ای معمولا از اسب های معمولی قیمت بالاتری دارند چون که آموزش های خاصی برای سوارکاری می بینند. هر چه نژاد این اسب ها اصیل تر و مهارتشان بالاتر باشد قیمت آن نیز بالاتر می رود. گاهی اوقات قیمت اسب ترکمن آخال به دلیل کمیاب بودن بسیار گران است که این اسب گوهری در سرزمین ایران است.

  • امروزه، اسب‌های KWPN به دلیل توانایی‌شان در انجام تمرینات درساژ، پرش نمایشی و رویدادها پرورش داده می‌شوند.
  • همانطور که می دانید تجارت انواع اسبهای ایرانی دارای سود بالایی است به همین دلیل تاجران به دنبال اسبهای اصیل برای تجارت و کسب سود بالا هستند.
  • آنها در طیف وسیعی از رنگ ها، از جمله کهر، شاه بلوطی، سیاه، خاکستری، و نیله وجود دارند.

عمده ترین رنگ هایی که در این نژاد یافت می شوند به ترتیب کهر، نیله و کرنگ می باشند. این اسب فروشی اراک است که نام آن ویونا می باشد ونام پدر سلطان و نام مادرش ونوس است. این نژاد اسب بومی مناطق کوهستانی ایران است که رگه خونی آن یکی از خالص ترین ذخایر ژنتیکی است و طبق آمار رسمی در سال 2004، حدود 2700 راس اسب کرد در ایران وجود داشته که کارهای زیادی برای حفظ خطوط خونی خالص آنها انجام شده است. این گروه در سال 1396 با رویکرد رونق بخشیدن به صنعت و کشاورزی کشور با آرمانهایی بزرگ پا به عرصه ی تجارت الکترونیک گذاشت .

کره اسب مادیون نژاد کرد

اسب کاسپین اولین بار در دهه 1960 به اروپا معرفی شد، زمانی که گروهی از اسب ها از ایران به انگلستان آورده شدند. این نژاد به دلیل اندازه کوچک، ظاهر جذاب و توانایی ورزشی خود به سرعت در اروپا محبوبیت یافت. در سال 1965، اسب کاسپین به عنوان یک نژاد توسط انجمن اسب بریتانیا شناخته شد و در سال 1979، انجمن اسب کاسپین انگلستان تأسیس شد. اهمیت این نژاد در جهان تا به آن حد پیش رفته که سازمانی بین‌المللی مخصوص بنام واهو بعنوان سازمان جهانی اسب عرب برای حفظ این نژاد اسب تشکیل شده‌است که ایران نیز از اعضای آن می‌باشد. در نهایت، سن اسب تنها یکی از عواملی است که باید در هنگام خرید اسب در نظر گرفت. سایر عوامل مهم عبارتند از خلق و خوی اسب، ساختار بدنی، سابقه سلامتی و تناسب کلی اسب برای نیازها و اهداف شما.

کودک ۱۱ ساله چابهاری ششمین قربانی هوتک در هفته اخیر شد

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار