سبک های جذاب دکوراسیون دکور مغازه طلا فروشی

مغازه یا فروشگاههای طلا فروشی به عنوان یکی از لوکسترین و جذابترین مکانها در مراکز تجاری و یا بازار شناخته میشوند. گفتیم رنگهایی که باعث هیجان میشوند و انرژی فرد را بالا میبرند مانند قرمز برای این فضا مناسب نیست و بهتر است که استفاده نشود و همینطور لامپهایی که دارای نور قرمز هستند هم توصیه نمیشود زیرا باعث میشود که مشتری دید خوبی نداشته باشد و نتواند برای انتخاب کالایی که قصد خرید آن را دارد تمرکز لازم را داشته باشند و این موارد باعث ایجاد حس عصبانیت در خریدار بشود. چرا که طلا کالایی لوکس و گران قیمت است و دزدی از فروشگاه های طلا فروشی به سهولت انجام می شود . چرا که طلا و جواهر، کالایی گران قیمت و تجملاتی است و نباید شرایط به گونه ای باشد که اجناس را به راحتی در دسترس تمام مشتریان قرار داد. زیبایی و همچنین یک تصویر کلی از اجناس داخل مغازه به صورت کاملاً هماهنگ در کنار یکدیگر قرار گیرند.

توجه به موارد مشکوک در اطراف فروشگاه قبل از بازگشایی آن بسیار مهم است. پس از خروج طلاها از گاوصندوق و چینش ویترین مغازه، نوبتبه بازگشایی ورودی گالری میرسد. پس از بازگشایی مغازه ابتدا درها باید قفل بمانند. برای مثال: در خروجی باید در کنار درب ورودی قرار بگیرد. ورودی یک مغازه طلافروشی بعد از ویترین، در جذب مشتری بسیار حائز اهمیت است. درب ورودی ارتباط بین فضای داخلی را با فضای تجاری بیرون ایجاد می کند. هر چقدر که دکوراسیون با نظم و ترتیب خاصی چیده شده باشد مشتری و خریدار می تواند محصول خود را راحت تر انتخاب کند. توجه داشته باشید که بهتر است این عناصر را در تناسب با شکل و رنگ اجناس انتخاب کنید تا در هماهنگی کامل با آن ها قرار گرفته و زیبایی بیش تری ایجاد کنند. به دلیل اینکه در قفسههای داخلی طلافروشی بهترین و منتخبترین اجناس قرار میگیرند طراحی و نصب این قفسهها اهمیت ویژهای پیدا میکند.

رنگ بندی در کنار نورپردازی در طلافروشی، امری کاملاً مرتبط با نظر و سلیقه مالکان فروشگاه و طراحان دکوراسیون داخلی است. رنگ باعث تفاوت درک مشتری از طلافروشی میشود. حتی یک فروشگاه طلافروشی اینترنتی نیز باید از وبسایتی با ظاهر زیبا و چشم نواز استفاده کند. در دکوراسیون ویترین طلا فروشی و همچنین طراحی داخلی آن، مسئله امنیت را نیز باید مد نظر داشته باشید. در طراحی داخلی طلا فروشی همچنین باید به نورپردازی توجه بسیاری شود تا طلاها بیشتر جلوه کنند. طراح دکوراسیون باید این نکات را در نظر داشته باشد و در نصب و طراحی ویترین، علاوه بر زیبایی، مباحث امنیتی را رعایت کند تا برای فعالیت صاحبان مغازه مشکلی پیش نیاید. گروه طراحی و معماری بام به عنوان بهترین گروه در زمینه طراحی داخلی مغازه طلا فروشی، می تواند در این زمینه با توجه به تجربه چندین ساله خود کمک کند و بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان بیاورد.

مزایای شیشه رنگی بین کابینت چیست؟ مثلاً اگر رنگی که در برند یا سایت شما است، قرمز است، سعی کنید که طراحی اداری خود را بیشتر به سمت رنگهای قرمز یا رنگهای شبیه به آن ببرید. اگر ویترین شما نمایانگر اجناسی باشد که در مغازه دارید و انها را به جلوه خوبی نیز نشان دهید میتوانید فروش بهتری داشته باشید. اما نکته خیلی مهم این است که ممکن است مغازه شما در کنار بسیاری از مغازههای دیگر قرارگرفته باشد لذا حتماً در طراحی ویترین مغازه سعی کنید تفاوت را ایجاد کنید مثلاً تصویر بالا که میتوانید از یک فانوس آویز برای نمایش دادن کفشهایتان استفاده کنید. حتی اگر مغازه شما مساحت کمی دارد میتوانید از وسایل زیادی استفاده کنید؛ البته باید توجه داشته باشید که از شلوغی و به هم ریختگی مغازه خودداری کنید؛ برای مثال میتوانید با استفاده از رنگهای طوسی و سفید مغازه را بزرگ نشان بدهید و با آویزان کردن کالاها یا استفاده از قفسههای بسیار زیاد وسایل زیادی را در آنها تعبیه کنید. بنابراین به نورپردازی مناسب در دکوراسیون داخلی مغازه جواهر فروش باید توجه ویژه ای شود.

طلا و جواهرات، کالاهایی با ارزش زیاد و قیمت بالا هستند و طراحی داخلی مغازه هایی که به فروش آن ها می پردازند، باید به گونه ای باشد که این اجناس به راحتی در دسترس مشتری ها قرار نگیرند. نکته اول اینکه با توجه مشتریان با سطح درآمدی و اجتماعی بالا که به آنجا مراجعه میکنند باید طراحی داخلی صرافی را شیک و لوکس در نظر بگیرید. یک دکوراسیون تجاری شیک برای طلا فروشی شما می تواند عامل مهمی در جهت موفقیت کسب و کارتان باشد. ویترین جواهر و طلا فروشی ام دی اف: ویترین طلا فروشی و جواهر فروشی از جنس ام دی اف یکی از متریال های خوب برای اجرای ویترین طلا و جواهر فروشی می باشد. اگر مشتری تمایل به مقایسه دو قطعه داشت؛ باید یکی از قطعهها روی میز و دیگری در دست فروشنده باشد.

ویترین طلا و جواهر فروشی چوبی: چوب همیشه به عنوان یک متریال با اصالت و گرانقیمت شناخته می شده است. به این شکل است که یک دکوراسیون مغازه جواهــر فروشی زیبا و مناسب می تواند فروش را تضمین و مشتری های شما را وفادار به خرید دائمی از شما نماید. خوشبختانه امروزه با وجود مجموعه رامادُر میتوان به انواع استند ها و ویترین های مختلف در طلافروشی با کیفیت تضمین شده و قیمت بسیار مناسب دسترسی پیدا کرد. شیشه های رنگی کاربرد مختلفی دارند مثلاً یکی از کاربرد شیشه های رنگی استفاده از آنها در فضای بین کابینت است که باعث زیبایی بیشتر محیط آشپزخانه می گردد، که خوشبختانه امروزه انواع شیشه های رنگی با طرح و رنگ های بسیار گوناگون قابل دسترسی هستند که این شیشه ها بر حسب سلیقه مشتری توسط متخصصین برحسب اندازه برش داده شده و در فضای بین کابینت نصب می گردند. یکی از فواید استفاده از MDF ماندگاری، مقاومت قابل قبول و همچنین تنوع رنگی بسیار بالایی است که این متریال دارد و زیبایی فروشگاه شما را دوبرابر میکند. ین شغل و مغازه آن، از جمله مواردی می باشند که امنیت در آن بسیار مهم و ویژه است.

روشنایی و نور حاصل از این نوع لامپ ها با کمترین صرف هزینه فضایی شیک و زیبا ایجاد می کند. معتقدم یک چیدمانِ خوب ویترینی می تواند در فروشِ مصنوعاتی که چندان دیده نشده اند، تاثیر مثبت بگذارد و آن را قابل فروش کند. نوع دیگری از شیشه ها که به میزان قابل توجهی در جعبه های شیشه ای ها استفاده می شود، شیشه سکوریت است. دکوراسیون طلافروشی در میزان جذب مشتری بسیار موثر است. بنابراین سپری کردن وقت برای ایجاد امنیت در طلافروشی بسیار مهم است. دزدی کردن یک کاری است که نیاز به سرعت بالا دارد بنابراین باید برای محل تمهیداتی را قرار داد که تا حد ممکن باعث شود که سارق برای دزدیدن وسیله به زمان بیشتری احتیاج داشته باشد.

توجه به این که چه نوری برای فراهم کردن روشنایی عمومی در این محیط موردنیاز است تعیین میکند از چه نوری برای طراحی استفاده کنیم، و این بیشتر از هر مورد دیگری بسته به ارتفاع سقف شما دارد. از نظر طراحان داخلی نورپردازی طلافروشیها امری ساده نیست. طراحان داخلی تلاش میکنند با در نظر گرفتن محیطی که در اختیار دارند بهترین رنگ را برای دیزاین این فضا برگزینند. در این صورت مشتریانی که قد کوتاهی دارند با قرار گرفتن در مقابل کانتر مشکلی نخواهند داشت و با حوصله از شما خرید خواهند کرد. نحوه تقسیم بندی قسمتهای متفاوت گالری روی ظاهر فروشگاه و درکی که مشتری از آن کسب میکند؛ تاثیر زیادی دارد. در فروشگاه های طلا فروشی کالاهای گران قیمت و با ارزش وجود دارد. در طراحی داخلی جواهر فروشی علاوه بر حفظ تمام اصول های زیبایی دکوراسیون، حتما باید امنیت را نیز در نظر گرفت. لازم به ذکر است که در طراحی داخلی طلا فروشی، علاوه بر حفظ کلیه قواعد زیبایی در طراحی، حتماً باید امنیت این مجموعه را در اولویت کاری خود قرار دهیم. ویترین طلافروشی می می تواند با آینه کاری مزین شود. در حالت کلی تراش آینه و شیشه به دو صورت ایستاده و متحرک انجام می گردد که وجود متخصصین حرفهای رامادر سبب شده است که تراش آینه به صورت حرفهای و خاص تراش داده شده و محصول و قابی فوق العاده شیک و زیبا با هزینه ای بسیار مناسب ایجاد شود.

در رعایت نظافت گالری پاکسازی طلاها از گرد و غبار دکوراسیون مغازه طلا و جواهر بسیار مهم است. بنابراین توجه به تعداد جواهرات مورد نمایش برای مشتری بسیار مهم است. استفاده از صفحات نمایش دیجیتال برای نمایش جواهرات به جای استفاده از ویترین نیز باعث مدرن و لوکس شدن جلوه فروشگاه میشود. در هر زمان تنها یک قطعه از طلا را باید به مشتری نشان داد. توجه خانم ها بیشتر معطوف به زیبایی و زرق و برق است و یک طراح حرفه ای باید از این امور روانشناسی اطلاع کافی داشته باشد. بدین معنی که نباید طراحی فضا و رنگ آن به نحوی باشد که جلا و زرق و برق طلا و جواهر به چشم نیاید. در طراحی های مجلل تمرکز روی نورهای روشن و پر زرق و برق است اما در طراحی های مدرن رنگ های تیره تر بیشتر به کار برده می شود. در دکوراسیون داخلی طلافروشی باید به این مسئله توجه داشته باشید که لازم نیست که تمام قفسهها پر از طلا باشند. شیشه های ضد گلوله از چندین لایه تشکیل شده اند که بین لایه ها را نیز از لایه PVB پر می کنند که باعث می شود لایه ها به خوبی به هم بچسبند.

بنابراین ویترین طلافروشی باید به نحو مطلوب، جواهرات را به نمایش بگذارد. در دکوراسیون داخلی طلا و جواهر فروشی بزرگ به فضاهایی برای نشستن و میزهای نمایش طلا و جواهرات توجه داشته باشید. دکوراسیون ویترین طلا فروشی به هر میزان که جذاب باشد، کم نور بودن مغازه آن را تحت الشعاع قرار خواهد داد و باعث عدم جذابیت ویترین مغازه برای مشاهده کنندگان خواهد شد. معمولا ظاهر لوکس این فروشگاهها باعث ایجاد موفقیت آنها در میزان فروش طلا میشود. سهولت بازدید از جواهرات در میزان فروش طلافروشی نیز بسیار تاثیر گذار است. مثلاً استفاده از رنگهای آبی، سبز یا سفید میتواند در آرامش مشتری بسیار کمک کند. زمانی که مشتری نمی تواند جنسی که از آن تعریف می کنید را مشاهده کند عملاً پول خود را برای تغییر دکوراسیون مغازه دور ریخته اید. به یاد داشته باشید زمانی که یک خریدار وارد فروشگاه جواهر فروشی می شود اولین چیزی که انتظارش را دارد کلاس و لوکس بودن محیط است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار