چطور تلویزیون شهری کیفیت تبلیغات را دگرگون میکند؟

استفاده از تلویزیون شهری برای تبلیغات شیوه ای است که می تواند مخاطب های زیادی را جذب خود کند.با این که این شیوه مدت زمان زیادی نیست که وارد صنعت تبلیغ شده ولی در این مدت کم ، تبدیل به شیوه ای بسیار محبوب برای تبلیغات و یا معرفی یک برند و محصول و یا حتی ابزاری برای اطلاع رسانی می باشد. جذابیت بصری که تابلوهای ال ای دی متحرک یا تابلوهای روان دارند باعث شده تا استقبال زیادی از آنها شده و ابزاری موثر جهت امر تبلیغات باشند. مهم ترین بخش سازنده تابلوهای روان ماژول ال ای دی می باشد که در کیفیت های مختلفی موجود بوده و هر چه میزان کیفیت این ماژول ها بیشتر باشد در کیفیت تصویر نهایی تابلو نیز موثر خواهد بود.

بر خلاف تصوری که در بازار داخل کشور در مورد شماره های نوشته شده در پشت ماژول تابلو روان وجود دارد ، هیچ ارتباطی بین کیفیت و درخشندگی یک ماژول LED و کد پشت آن نیست . و اما در این مدل جای یک رنگ قرمز ، سبز و آبی هر پیکسل متشکل از دو رنگ است. همچنین ال ای دی های به کار رفته در این تابلوها نیز دارای دو نوع مختلف بوده که یکی ازآن ها دارای فناوری اس ام دی SMD و دیگری دارای فناوری دیپ Dip می باشد. یکی از انواع پرکاربرد تابلو روان مدل روز شمار آن می باشد. تابلو روان های سه رنگ و هفت رنگ: در این نوع از تابلوهای روان از سه یا چند رنگ متفاوت که با هم در هماهنگی باشند استفاده می گردد.

برخی از نرم افزارها برای تنظیم و مدیریت بزرگنمایی، مقیاس محتوا، روشنایی نیز موثر هستند. تفاوتی که این نوع تابلو با نوع LED ثابت دارد در حرکت کردن کلمات و حروف می باشد به این صورت که در تابلو روان جملات به صورت پشت سر هم و با استفاده از نرم افزارها و برنامه نویسی های کامپیوتری حرکت کرده و تکرار می شوند. مطمئناً نمایش تبلیغات متحرک برای شما جذابتر از تابلوهای تبلیغاتی ثابت است. این نمایشگرها با کیفیت بسیار عالی خود توانایی نمایش 16.7 میلیون رنگ را برای اطلاع رسانی جزئیات خدمات و محصولات شما دارند. یکی دیگر از انواع این تابلوها، نمایشگر تک رنگ می باشد که این امکان را دارد تا تصویر بسیار درخشنده و جذاب را برای مکان های مختلف که از تابلو LED جهت درج تبلیغات استفاده می کنند به نمایش در آورد. درگیر کردن حافظه دیداری مخاطبین اثر بیشتری در ماندگاری دارد.به عنوان مثال تبلیغات در شبکه های تلویزیونی، بیلبورد های تبلیغاتی و تابلو های تبلیغاتی که یکی از انواع مدرن تابلو های تیلیغاتی، تابلو روان و تلویزیون شهری می باشند ، تابلو روان و تلویزیون شهری با بهره گیری از ویژگی های بسیار مهم تحت عنوان پرتاب نور و امکان پخش متون و تصاویر به صورت روان یا متحرک و حتی پخش فیلم و تیزر تبلیغاتی ،باعث شده که این نوع از تبلیغات به عنوان یکی از موثرترین نوع تبلیغات شناخته شود.

ویدئو وال معمولا متکی بر فناوری موتوری نوری بسیار کارآمد و قابلاطمینان مثل LED ها هستند. چیپ ها کیفیت های متفاوتی دارند که در طول عمر و شدت نور هر LED بسیار مؤثراند . هنگامی که یک ویدئو وال با ترکیب چندین فیلم ایجاد می شود، صفحه نمایش های مورد استفاده اغلب دارای لبه های بسیار نازک به نام bezels هستند تا در تصویر بین صفحه نمایش فاصله کمتری ایجاد کنند. هر پیکسل در ماژول های تک رنگ دارای یک لامپ LED، در ماژول های دوآل دارای دو LED و در ماژول های فول کالر دارای چهار LED می باشد. برای ایجاد پیکسل مجازی لازم است که دو LED قرمز در هر پیکسل به صورت جداگانه فرمان بگیرند اما اغلب ماژول هایی که دو LED قرمز در هر پیکسل خود دارند با یک سیگنال به دو LED قرمز فرمان می دهند لذا توانایی ایجاد پیکسل مجازی را ندارند . برای ساختن یک تابلو روان ال ای به قطعات مختلفی نظیر ماژول ال ای دی، برد کنترلر تابلو، منبع تغذیه، فریم یا قاب تابلو، واشر آب بندی و غیره نیازمند هستیم. اگر برد کنترلر از نوع بدون طیف باشد هاب یا مسیر ارتباطی روی خود برد است اما اگر برد کنترلر از نوع طیف دار باشد هاب به صورت جداگانه بر روی کارت کنترل بسته می شود و ارتباط بین برد کنترل و ماژول ها را برقرار می کند.

در یک تابلو روان ال ای دی، هر تعدادی ماژول استفاده شده باشد به همان تعداد منبع تغذیه یا پاور هم احتیاج خواهیم داشت. مطمئناً شما تلویزیون های شهری را در سر چهارراهها و میدانهای بزرگ و یا حتی در استادیوم ها دیدهاید. کد های روی برد مدار چاپی ماژول ها فقط به شرکت های تولید برد مدار چاپی مربوط است . که به صورت دو طرفه (دید از هر دو طرف) در فروشگاه امجد ال ای دی طراحی و تولید می شود. هاب ها در ماژول های LED انواع مختلفی دارند که پر کاربرد ترین آنها HUB08 و HUB12 و HUB40 و HUB75 است که دو نوع آخر بیشتر برای ماژول های فول کالر استفاده می شوند .

تلویزیون شهری بیشتر برای تبلیغات تجاری مورد استفاده قرار میگیرد و به دلیل ابعاد بزرگی که دارد خیلی زود میتواند توجه رهگذران و رانندگان را به سمت خودش جلب کند و به همین دلیل بهترین روش تبلیغاتی در سطح شهر asilight محسوب میشود. تلویزیون یا نمایشگر شهری به بیلبوردهای تبلیغاتی بزرگی گفته میشود که با نمایش ویدئوهای تبلیغاتی در میادین و خیابانهای شلوغ و پر رفت آمد به جذب مخاطب برای کسب و کارهای مختلف کمک میکنند. لازم به ذکر است که هر کدام از نمایشگر ها به طور مجزا در همان ابعاد استاندارد مانیتورهای دیگر تولید شده و می توانند در مدل های 2، 4، 8، 9 و یا حتی صد صفحه ای تشکیل یک ویدئو وال بزرگ را بدهند. با توجه به اینکه تلویزیون های خانگی و معمولی توانایی کار در چنین محیط هایی را برای مدت طولانی ندارند، برند های شاخص تولید کننده سیستم های تصویری مبادرت به طراحی و ساخت نمایشگرهای نسل جدید یا ویدئو وال نموده اند. قیمت تابلو روان یک طرفه بطور متوسط پایین تر از دیگر تابلو هاست، تابلو روان آماده مناسب نیستند آنهم به این علت که شاید با ابعاد شما سازگار نباشند و یا از کیفیت قطعات اطمینان نداشته باشید. قیمت تلویزیون تبلیغاتی شهری با توجه به عوامل مختلفی از قبیل ابعاد تلویزیون، تجهیزات خنک کننده تلویزیون، زیبایی و جلوه بصری پایهها و بدنه نمایشگر، کیفیت و برند قطعات به کار رفته در نمایشگر از قبیل ماژولها، پوشش بدنه و غیره، امنیت نمایشگر برای جلوگیری هک شدن و سایر تجهیزات امنیتی در زمان تعمیر و فاکتورهای دیگر تعیین میشود.

تابلو های سه رنگ در هر پیکسل دارای دو LED متفاوت می باشد و رنگ سوم با روش شدن هر دو LED ساخته می شود. در تصویر زیر بخشی از یک ماژول فول کالر با دات پیچ 25 نشان داده شده و روی تصویر پیکسل های واقعی و همچنین نحوه تشکیل پیکسل مجازی بین دو پیکسل واقعی مشخص شده است . در ابتدا برای ساختن یک تابلو روان ال ای دی به یک ماژول احتیاج خواهید داشت. اکنون نیاز است تا به قطعات مختلفی که در ساخت تابلو روان به کار رفته است بپردازیم. اما در بعضی موارد نمایش فیلم کوتاه در تلویزیون شهری، وجهه زیباتر و مناسب تری به کار شما خواهد داد. این ماژول ها را باید مطابق با طرحی که قرار است به نمایش در بیاید به طور مرتب کنار هم قرار داد. هر کنترلر بسته به نوع طراحی خود می تواند از تعداد خاصی از ماژول ها پشتیبانی کند و خروجی (یعنی قابلیت پخش تصاویر) متفاوتی خواهد داشت. اما با این حال تابلو روان تک رنگ، جلوه و زیبایی خاصی را در هنگام نمایش تصویر ارائه می نماید. اما اگر کیفیت آن ها پایین تر باشد در این صورت هم قیمت هایی که برای آن ها اعلام می کنند پایین تر خواهد بود.

حتما به این نکته توجه کرده اید که تصاویر صفحه نمایش تلفن همراهتان در محیط های کم نور به راحتی قابل دیدن است اما هر چه نور محیط پیرامون شما بیشتر باشد (بعنوان مثال در زمان تابش آفتاب) خوانایی صفحه نمایش کاهش می یابد و شما ناچارید نور صفحه نمایش گوشی را افزایش دهید تا بتوانید تصاویر را بهتر ببینید. این مانیتور های بزرگ این قابلیت را دارند که بصورت ۲۴ ساعته و مداوم روشن بمانند تا کار نمایش تصاویر را برای کاربر انجام دهند بدون اینکه از کیفیت آنها کاهش یابد. منبع تغذیه برق را به ماژول ها انتقال می دهد تا لامپ ها روشن شوند و ماژول ها شروع به کار کنند. مثل آنچه که بر روی دیوار ها، فروشگاه ها، باشگاه ها توانید از LED هایی که بر اساس صفحه نمایشگر های دیجیتال هستند، استفاده کنید. خرابی ماژول ها ممکن است به دلایلی مانند خراب شدن کابل فلات ماژول، معیوب شدن سیم هایی که از منبع تغذیه به سمت ماژول ها می روند و یا خرابی کل ماژول اتفاق بیفتد. چیپ ست یا LED Chip در ماژول تابلو روان در واقع نوع چیپ هر LED را نشان می دهد .

عمر مفید نمایشگر های ویدئو وال خیلی کمتر از نمایشگر های LED است . مثلاً اگر این نمایشگرهای بزرگ در مکانی نصب شوند که ترافیک کمی دارد و ماشینها با سرعت زیادی حرکت میکنند، مطمئناً تبلیغات شما کمتر دیده میشود. در موارد زیادی تجهیزات دست دوم هم می تواند نیازمان را رفع کند. واسط گرافیکی کاربری نرم افزار ، امکان تخصیص سریع و آسان ورودی ها و مدیریت منعطف پنجره ها را میسر می سازد . از جمله از محصولات این فروشگاه : ماژول های ال ای دی تک رنگ و فول کالر ، ایندور و اوتدور ، ال ای دی ، کنترلر ،بلوکی اس ام دی ، پاور سوئیچینگ ها و… نام دیگر منبع تغذیه پاور میباشد. اگر به محض احساس بوی سوختگی تابلو را خاموش کنید ممکن است بتوانید از داغ کردن و سوختن پاور پیشگیری کنید. اگر چه ماژول های فول کالر زیادی هستند که در هر پیکسل آنها دو LED قرمز وجود دارد اما همه آنها توانایی ایجاد پیکسل مجازی یا Virtual Pixel را ندارند .

تابلوهای ال ای دی متحرک یا تابلوهای روان، در واقع نوع مدرنی از تابلوهای دیجیتالی می باشند که به علت مزایایی که دارند استفاده از آنها در رنگ و مدل های مختلف گسترش یافته است. آشنایی با قطعات تابلو روان، و دانستن کاربرد آنها به شما در امر خرید و انتخاب بهترین نوع آنها و به رنگ دلخواه کمک میکند. هر چه کیفیت به کار رفته در قطعات تشکیل دهنده ماژول بهتر باشد، ماژول عملکرد بهتری داشته و در نتیجه طول عمر بالاتری نیز خواهد داشت. برای ساخت این ماژول ها از یک نوع ال ای دی استفاده نمی شود بلکه ال ای دی هایی با رنگ های مختلف در آن ها به کار برده می شود.

تمامی دوره ها تحت نظارت سازمان فنی حرفه ای کشور و با اعطای مدرک معتبر برگزار می شود. 10) دارای فونداسیون و پایه با تایید سازمان نظام مهندسی باشد. تابلوهایی را که در محیط باز استفاده می شوند تابلو روان outdoor می گویند .شدت نوردر این تابلوها دارای قدرت بالایی می باشد و حتی در روشنائی روز می توانند متون و تصاویر را با کیفیت بالا نمایش دهند. فعالسازی ویدئو والها به قدرت پردازش بیشتری نیاز دارد، ولی این قدرت پردازش اضافی یکی دیگر از مزیتهای این فناوری است. منبع تغذیه یکی از قطعات حیاتی برای فعالیت تابلو روان می باشد به طوری که عملکرد سایر قطعات به منبع تغذیه بستگی دارد. شرکت نواندیشان بزرگ ترین تولید کننده تابلوروان در اصفهان است و بدلیل این که وارد کننده قطعات می باشد ، قیمت تمام شده برای مشتری مناسب ترین قیمت بازار است. برند ایرانی جیپلاس علاوه بر تلویزیون و مانیتورهای خانگی و گیمینگ، درزمینهٔ تولید نمایشگرهای تجاری همدستی بر آتش دارد. اين ابزار قدرتمند علاوه بر معرفي محصول و برند در كنار ديگر مبلمان شهري هويت وزيبايي شهرها را خصوصا در شب و زمان كاهش نور خورشيد فراهم ميكند. با روشن شدن ال ای دی ها و منتشر شدن نور آن ها در زمان های مشخص متن یا تصویر مشخصی روی تابلو روان نقش می بندد.

هرچه سایز چیپ بکار رفته در LED بزرگ تر باشد ، نور تولید شده توسط LED بیشتر می شود . در کشور چین صد ها شرکت ساخت برد مدارچاپی وجود دارد و هر کدام از تولید کنندگان ماژول تابلو روان که تعداد آنها نیز از تعداد شرکت های تولید برد مدارچاپی بیشتر است می توانند برد مدار چاپی مورد نیاز خود را از هر کدام از این شرکت ها تهیه و قطعاتی با کیفیت های مختلف را روی آن مونتاژ کنند . تلویزیون شهری P10 RGB یا تابلو فول کالر P10 RGB پر طرفدار ترین نوع تلویزیون شهری است که سه led قرمز سبز و آبی قادر به تولید تمام رنگها می باشد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار