بهترین های کسب و کار را معرفی می کنیم

استفاده از تصاویر رنگی جذاب و ترجیحا طبیعی برای سالن انتظار به جهت دور کردن ذهن بیمار از استرس و فضای دندانپزشکی بسیار مناسب است. از طرفی اگر بخواهیم به مسئلهی دوم توجه داشته باشیم باید از رنگهای سرد استفاده کنیم که کمکی به استرس بیماران نمیکنند. پس اگر به دنبال یک طراحی بی نظیر هستید که به رویاها و انتظارات شما نزدیک باشد و از طرفی تمام اصول حاکم در طراحی در آن رعایت شده باشد، بهتر است سری به شرکت آرین پاراکس (arianparax ) بزنید. بر روی موضوع ایمنی و بهداشت حساسیت زیادی به خرج داده میشود و همین موضوع دغدغه ای برای شرکت مهندسی آرین پاراکس نیز است.از لحاظ بهداشتی تمام تجهیزات مورد استفاده در معماری و دکوراسیون باید تمیز و بهداشتی انتخاب شوند و با شستشو و ضدعفونی مداوم کیفیت خود را از دست ندهند.

از جمله محلهای اداری و کلینیکهایی که بیماران به آنجا ممکن است رجوع زیادتری داشته باشند، کلینیک و مطبهای دندانپزشکی است که بیماران ساعات زیادتری را نسبت به بقیه مطبهای پزشکی در آن سپری می کنند. بخشی داشته باشد و امکان تشخیص دهد، که در این کلینیک دندان پزشکی است. تا حد امکان از نور طبیعی خورشید بهره ببرید.همچنین استفاده از چراغهای فلورسنت برخلاف چراغهای رشته ای میتواند نور را به طور یکسان در محیط پخش کرده و فضای مناسبی برای مطالعهی بیماران ایجاد کند و در آخر فراموش نکنید که در طراحی مطب خود برای هر بیمار فضای شخصی کافی در طراحی داخلی مطب زنان نظر بگیرید. همان طور که در قسمت بالا بیان کردیم، هر مکانی، بسته به نوع فعالیت و جایگاه آن، نیاز به طراحی و دکوراسیون مخصوص خود دارد و برای چیدمان آن مکان باید ظرافت ها و نکاتی را رعایت کرد، زیرا هیچ دو مکانی نمی تواند واکنش مساوی و مشابهی داشته باشد.

این ایده میتواند یک حس آشنایی و اعتماد را بین مراجعه کننده و پزشک ایجاد کند و بر روند درمان نیز تاثیر مثبتی دارد . در طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک پزشکی ، اتاق مشاوره در درجه اول باید حس اعتماد و آرامش و صمیمیت را ایجاد کند تا پروسه مشاوره به درستی و با بهترین نتیجه انجام شود بنابراین باید از ایجاد فضایی با ابعاد بزرگ که القا کننده حس نا امنی و بی اعتمادی است اجتناب کرد. بسیاری از طراحان عقیده دارند اتاق پذیرش یا انتظار مطب پزشکی، به مثابه قلب آن است. همه افراد دوست دارند در محیط های زیبا و مدرن و صد البته بهداشتی کارهای پزشکی خود را انجام دهند. احتمالا می دانید که بسیاری از مراجعان به مطب پزشک تا حدودی استرس و دل نگرانی دارند.

مطالب گفته شده نظر کارشناسی رنگ ها و ارتباط دیدن این رنگ ها با روحیات و خلق و خوی بیمار و مراجعه کننده می باشد، بنابر این رنگ هایی که در بالا ذکر کردیم، کاملا ممنوع نیست و هر شخص می تواند در دکوراسیون داخلی از ان ها بهره ببرد و یا استفاده نکند. چون رسیدگی به بیمار و معاینات فردی او تنها اصول درمان محسوب نمیشود، بلکه باید تمام المان ها دست به دست هم بدهند تا بتوان رضایت نسبی مراجعه کننده را جلب کرد. هم مراجعه کننده فضای آرامش بخشی را تجربه کند و پزشکان دیگر مزاحمتی برای همکار خود از این طریق نداشته باشند. مهمترین نکته در طراحی دکوراسیون داخلی مطب، کاربری فضای مدنظر می باشد. استفاده از گیاهان می تواند یکی از بهترین اکسسوری های موجود برای دکوراسیون مطب باشد . جالب است بدانید می توان با توجه به حوزه ی کاری پزشک اقدام به انتخاب اکسسوری کرد .

اگر رنگ غالب فضا سفید باشد در ذهن بیمار دندانی سالم تداعی میشود. چون قرار است یک بیمار ساعت ها در این مطب حضور داشته باشد و اگر قرار بر این باشد که محیط مطب بیمار را اذیت کند ترجیح میدهد در مراجعات بعدی به فکر انتخاب یک پزشک دیگر باشد. اگر نگاهی به طراحی مطب دکتر در کشورهای اروپایی بیندازید پارامترهای زیادی نظر شما را جلب میکند شرکت آرین پاراکس توصیه می کند حتما فضایی آرامش بخش و زیبا داشته باشید چرا که ارباب رجوع قطعاً میخواهد خدمات پزشکی در چنین مکان هایی انجام دهد و تاثیر بسزایی در جذب مشتری خواهد داشت. شرکت معماری شیپ با بیش از ۱۵ سال سابقه کاری در زمینه معماری و دکوراسیون داخلی در مقاله پیش رو برخی از نکات طراحی دکوراسیون داخلی مطب زنان و زایمان را بیان می کند تا با دید بازتری به سراغ طراحی فضای درمانی خود بروید. دلیل انتخاب این مجموعه سابقه فعالیت طولانی مدت، تیم اجرایی متخصص و قوی، آشنایی کامل با اصول طراحی در محیط های مختلف، تضمین کیفیت خدمات در کنار قیمت مناسب، آتلیه طراحی و … برای همه ی ما وارد شدن به یک فضای شیک و ایده آل و صد البته بهداشتی، در بالا بردن اعتماد بنفس و رضایت از انتخابمان تأثیر زیادی داشته و اگر ساعت ها هم انتظار کشیده باشیم باز هم از محیط و طراحی خلاقانه آن لذت برده ایم و تردیدی در انتخاب خود نداشته ایم.

اگر با خواص روانشناسی رنگ ها و تأثیر هر رنگ آشنا باشید، میتوانید در طراحی این موضوع را لحاظ کنید و میتوانید رنگ آمیزی را با توجه به نوع مطب و تخصص پزشکان انتخاب کرد. قبل از انتخاب یک مجموعه سری به نمونه کارهای انجام شده بیندازید و ببینید چقدر طراحی های که انجام داده اند موفق بوده و توانسته رضایت مشتری را جلب کند. آیا تا به حال پیش آمده که با معرفی یکی از فامیل یا دوستان خود نزد یک پزشک بروید چقدر آن فضا در انتخاب شما تأثیر گذاشته است. به نحوی که طراحی آن هویت کل فضا را تعیین میکند. مطب های این چنینی با یک طراحی از قبل تعیین شده و برنامه ریزی شده کار خود را شروع کرده اند و از تیم حرفه ای طراحی مانند آرین پاراکس ( arianparax ) استفاده کردند و این دلیلی برای شهرت آن ها شده است. در دکوراسیون مطب اتاق پزشک باید به گونه ای طراحی شود که عموم مردم به این منطقه دید نداشته باشند تا حریم خصوصی بیمار حفظ شود . برای رعایت حریم خصوصی بیمار بهتر است درب اتاق معاینه به سمت داخل باز شود همچنین میز اتاق باید طوری تنظیم شود که بیمار در راحتترین حالت ممکن قرار گیرد.

در ادامه ی مقاله ی طراحی داخلی مطب روانشناسی گریزی می زنیم به نظریات دکتر آگوستین در مورد طراحی فضای مطب روانشناسی. جهت طراحی مطب با ما تماس حاصل فرمائید. برای این منظور، اطمینان حاصل کنید که مطب به هیچ عنوان احساس شلوغی و بینظمی را منتقل نمیکند. متأسفانه در ایران پزشکان محدودی به موضوع طراحی دکوراسیون مطب اهمیت میدهند و بیشتر طراحی ها از هیچ اصول خاصی پیروی نمیکند و شلوغی و ازدحام در یک محیط غیر استاندارد باعث میشود که شما به هیچ وجه خاطرهی خوبی از مراجعه نداشته باشید. در گذشته اغلب مشاهده میکردیم که اکثر مطب ها و کلینیک های درمانی دارای فضای یکسانی هستند و اغلب آن ها از یک الگوی مشابه پیروی میکردند.

بهتر است میز و صندلی منشی در مرکز اتاق نشیمن و نزدیک به اتاق پزشک قرار بگیرد تا بیماران بتوانند به راحتی با منشی صحبت کنند . اتاق انتظار اولین جایی است که بیمار با آن مواجه میشود؛ اتاق انتظار بخش قابل توجهی از فضای مطب را به خود اختصاص میدهد، بنابراین باید فضای اتاق انتظار را به راحتی، تمیزی و آرامی لابی یک هتل تبدیل کنید! همان طور که مطلع هستید، بیمار تمام وقت خود را در مطب دندانپزشکی بر روی unit صرف می کند و در این حین ممکن است، دچار استرس و یا ترس و اضطراب باشد. به طور مثال زمانی که از ترکیب رنگ هایی همچون سبز و سفید استفاده می کنید، باید متوجه این موضوع باشید که رنگ های سبز را در تناژهای مختلفی استفاده کنید. است. اگر به سایت یا شبکه های مجازی گروه دکوراسیون آرین پاراکس مراجعه کنید، با نمونه کارهای این مجموعه در زمینه طراحی مطب دکتر و کلینیک زیبایی بیشتر آشنا خواهید شد. برای این کار سعی کنید، مطب را با تمی خوشایند از طبیعت دیزاین کنید. در این محتوا سعی کردهایم تا نکاتی را که برای طراحی داخلی و تزئینات ساختمان لازم است که در مطب شکل بگیرد را مورد بررسی قرار دهیم.

یعنی طراحی داخلی هر فضا باید منطبق با کارهای داخل آن باشد. طراحی مطب دکتر اصول زیادی را در بر میگیرد اما توجه به رنگ بندی در واقع یک بخش اساسی و تکمیل کننده است. حتماً برای شما پیش آمده که وارد یک محیط میشوید در وهلهی اول دکوراسیون مطب در معرض دید شما قرار میگیرد. این شرکت که در سطح شهر تهران فعالیت دارد، یکی از بهترین و معتبر ترین شرکت های ایرانی در زمینه ی طراحی دکوراسیون داخلی اتاق انتظار مطب ها و اتاق معاینه ی پزشکان می باشد که با توجه به این که در این شرکت افراد خبره و کارآزموده ای فعالیت می کنند، توانسته است تعداد مشتریان و طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب کند. بهترین و معتبرترین شرکت ایرانی در زمینه ی ارائه ی مشاوره های تخصصی در ارتباط با طراحی داخلی مطب ها کدام شرکت است؟ انتخاب رنگ درست در کنار نورپردازی یکی دیگر از اصول طراحی است.

مثلا چیدمان درست صندلیها و انتخاب درست رنگ ˓تهویه مناسب در مطب و .. همگی از عوامل رضایتمندی مراجعین است. از این جهت برای آرام کردن بیمار در محیط استرس زای مطب بسیار مناسب خواهد بود . طراحان دفتر معماری آسو در تعامل بسیار بالا با کارفرمای پروژه درمانی در ابتدا با تسلط کامل به تمامی ابعاد پروژه از جمله عوامل فیزیکی و روانشناختی سعی میکوشند که فضایی طراحی نمایند که کاملا منطبق با نیاز کارفرما، مراجعین آنها و در بالاترین حالت بهرهوری به لحاظ اقتصادی طراحی شود. ۶-گاها می تواند فضا های طراحی شده را به صورت تور مجازی و انیمیشن حرکتی نشان بدهد. به همین دلیل رنگ غالب استفاده شده رنگ سفید هست که با ترکیب شدن با متریالی مثل چوب فضا را دلنشین کرده است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار