10 روش آسان و فوری لوله بازکنی خانگی سرویس لوله

رفع گرفتگی لوله اما بسیاری اوقات ساده تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید. تنها کافی است خودتان دست به کار شوید و به وسیله همان امکانات اندکی که در منزل دارید، بهترین لوله بازکن خانگی را تهیه کنید. این لوله بازکن قوی خانگی در بسیاری مواقع چاره ساز بوده و شما را از امتحان روش های بیشمار و وقت گیر برای رفع گرفتگی لوله بی نیاز می کند. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا شماره را با برخی از بهترین لوله بازکن هایی که به سادگی در خانه تهیه می شوند، آشنا کنیم. برای انجام این کار از جوش‌ شیرین به صورت خشک استفاده کنید و آن را با هیچ‌ چیز مخلوط نکرده و یا خیس نکنید. فقط آن را مستقیم درکاسه توالت خالی کنید تا مرحله اول عمل لوله بازکنی به درستی انجام شود.

معایب و خطرات استفاده از قویترین مایع لوله باز کن

توجه داشته باشید به هیچ عنوان از آب گرم استفاده نکنید و محلول را با ماده های شیمیایی دیگر مخلوط نکنید. لوله بازکن rorax بوی نامطبوع را ازبین برده و حتی موادی مثل مو را تجزیه می کند. این محلول ساخت آلمان می باشد و یکی از قدرتمند ترین محلول های خارجی موجود در بازار ایران می باشد. محلول رخشا دارای مواد فعال پاک کننده و از بین برنده انواع چربی ها و رسوبات دیواره لوله ها می باشد. به علاوه موارد بالا از این محلول برای باز کردن چاه حمام ودستشویی و توالت ها هم می توان استفاده کرد.

همین ویژگی ها و در دسترس بودن این محلول، باعث شده که بهترین اسید برای گرفتگی لوله فاضلاب توالت و ظرفشویی محسوب گردد. محلول لوله بازکن قوی اتک برای از بین بردن چربی ها و گرفتگی های انباشه شده است. جوش شیرین و سرکه محلول لوله بازکن طبیعی هست و هیچ مشکلی برای لوله به وجود نمیاره با خیال راحت استفاده کنید. دسته اول محلول های شیمیایی هستند که عمدتا از اسیدهای خطرناک ساخته شده اند و در کنار رفع گرفتگی لوله های فاضلاب، گاهی اوقات دارای خطراتی هم هستند که در ادامه توضیح داده می شود.

در هر حالت، اکیدا پیشنهاد می‌شود که از اسید لوله باز کن برای رفع گرفتگی لوله استفاده نکنید. محلول لوله باز کن صنعتی به دلیل خاصیت اسیدی قوی‌ای که دارد، باعث خوردگی لوله‌های فاضلاب شده و اثر نامطلوبی روی لوله کشی ساختمان می‌گذارد. گازهای متصاعد شده از اسیدلوله بازکنیهم می‌تواند باعث ایجاد حساسیت‌ها و مشکلات تنفسی برای شما شود. شاید از تعجب کنید اما این محلول در پاکسازی و رفع گرفتگی لوله تاثیر به سزایی دارد. برای ساخت این محلول حدود دو لیتر آب را در ظرف مناسبی بریزید و بجوشانید، در ادامه چند قاشق غذاخوری مایع ظرف شویی را با آب جوش مخلوط کنید.

معمولا گرفتگی ها خانگی بر اثر جرم و …

اسید لوله باز کن در کنار تمام مزایایی که دارد، دارای خطرات احتمالی نیز می باشد. اطلاع نداشتن از این خطرات و هرگونه سهل انگاری در هنگام استفاده از مایع لوله باز کن باعث به وجود آمدن خسارات جبران ناپذیری خواهد شد. از ورود هرگونه اشیاء سنگین و جامد (مثل پلاستیک) و یا حتی دستمال کاغذی به داخل لوله فاضلاب جلوگیری کنید.

برای ساخت این لوله بازکن باید از جوش شیرین و سرکه استفاده کنید که مخلوط شدن این اسید و باز سبب از بین رفتن رسوبات درون لوله می‌شود. به همین دلیل نباید قبل از ریختن آن‌ها در چاه، ترکیب را انجام دهید. یک استکان جوش شیرین درون لوله ای که گرفته بریزید بعد بلافاصله نوشابه را در چند مرحله به لوله ای که جوش شیرین دارد بریزید. ولی با تمام این توضیحات به هر حال این مواد خاصیت خورندگی دارند و میتوانند به سیستم لوله کشی ساختمان شما آشیب وارد کنند.همیشه سعی کنید موارد پیشگیرنده را رعایت کنید تا کارتان به لوله بازکن های خانگی نیفتد.

اگر مشکل با هر 3 روش حل نشد برای لوله بازکنی چه کنیم؟

پس از ریختن تمام منفذهای لوله را کاملا باید بپوشانید تا انشعاب گاز حاصل از ترکیب سرکه و جوش شیرین به مشامتان نخورد که بسیار مخرب می باشد. پس از یک رب تا بیست دقیقه می توانید درب و پوشش لوله رو بردارید و در حود چند لیتر آب داغ به لوله اضافه کنید تا اثر قوی ترین محلول لوله بازکنی خانگی را مشاهده کنید. اگر محلولتان کار ساز نشد می توانید این حرکت را دوباره تکرار کنید. معمولا گرفتگی ها خانگی بر اثر جرم و … با این روش باز می شوند مگر آنکه در محل های و پیچ های لوله باشند که به آن گلوگاه می گویند. اگر هم به چنین مشکلی برخورد کردید باید از یک لوله بازکنی ماهر و خبره کمک بگیرید. دقت داشته باشید اگر گرفتگی سطحی است، محلول لوله باز کن قوی که بیشتر اسید لوله بازکن است استفاده نکنید.

همه اینها علامت­هایی است که نشان می­دهد به زودی با گرفتگی و مسدود شدن لوله فاضلاب مواجه خواهید لوله بازکنی ارزان فوری شد. این مسئله­ مهمی است که باید سریعا آن را برطرف کنید یا با ترکیدگی لوله آشپزخانه یا سرویس بهداشتی روبرو شوید. ممکن است موهای زائد و تفنگی جمع شده در سطح لوله تخلیه را از بین ببرید، اما هیچ اتفاقی نمی­افتد. مقداری لوله بازکن مایع را امتحان می­کنید، همچنان بی فایده است. اگر تا به حال با این مشکل در آشپزخانه، حمام یا سرویس بهداشتی خود مواجه شده­اید، برای آشنایی با روش­های خانگی باز کردن لوله لطفا تا انتهای متن با ما همراه باشید. بله، گاهی شما می‌توانید با استفاده از چند ترکیب ساده در خانه محلول لوله بازکن قوی درست کنید یا از وسایل ساده کمک بگیرید و با استفاده از آن بدون نیاز به دستگاه، گرفتگی لوله ساختمان …

  • لوله بازکن خانگی نمک، جوش شیرین و آب جوش یک واکنش شیمیایی ایجاد می­کنند که حل کننده­ی بدترین حالت انسدادها می­باشد.
  • اما گاهی گرفتگی لوله چنان شدید است که حتی با لوله بازکن قوی هم رفع نمی شود.
  • در هر صورت بهتر است تا حد امکان، از محلول لوله بازکن قوی و اسیدی استفاده نکنید.
  • باز هم پیشنهاد سرویس لوله برای باز کردن گرفتگی دستشویی، استفاده از محلول های خانگی قوی و بی خطر است.
  • در بیشتر موارد با مراقبت کردن و جلوگیری از ورود اشیای خارجی به چاه، می‌توان از گرفتگی فاضلاب پیشگیری کرد.

10 روش آسان و فوری لوله بازکنی خانگی سرویس لوله

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار