Rauno Heinla به عنوان قوی ترین مرد جهان (40+) در بازی های رسمی Strongman 2023 – Fitness Volt انتخاب شد.

بازی های رسمی 2023 Strongman از 1 تا 3 دسامبر در ویرجینیای غربی برگزار شد. این مسابقات یکی از جامع ترین مسابقات نخبگان در جهان را به نمایش گذاشت که رقبایانی را از همه گروه های سنی و وزنی گرد هم می آورد. در میان مورد انتظارترین ها، استاد (بیش از 40) بود، زیرا ثابت شده است که هر سال بسیار سرگرم کننده است. خوب، با 27 مرد قوی در بخش امسال، مطمئناً ناامید کننده نبود. با وجود ترکیب قوی Rauno Heinla برنده رقابت شد و قوی ترین مرد جهان در سال 2023 (40+) شد.

Rauno Heinla پس از پایان روز دوم در موقعیت خوبی برای کسب عنوان قهرمانی نبود، زیرا در رده سوم قرار داشت و با 9 امتیاز کمتر از صدرنشینان آن مرحله قرار داشت. بنابراین، در حالی که تنها دو رویداد باقی مانده است، رائونو تنها می تواند روی عملکرد خوب تمرکز کند و امیدوار باشد که رقبای مقابل او امتیازی را از دست ندهند. خوشبختانه دقیقاً همین اتفاق افتاد و رائونو مدال طلا را به خانه برد.

مربوط: ربکا رابرتز قوی ترین زن جهان (باز) در بازی های رسمی قوی ترین بازی های 2023 شد.

اجرای کامل Rauno Heinla

  • توقف یا ارسال Press Medley: 4 تکرار – 32.78 ثانیه (مقام اول)
  • استیکس وستون کاری: 17 فوت 4 اینچ (20)
  • نردبان ددلیفت قدرتی کابوکی: 5 هالتر – 32.9 ثانیه (مقام اول)
  • چالش بقا جوروک: 48.16 ثانیه (مقام پنجم)
  • کیسه شن را پرتاب کنید: 6 کیسه – 17.9 ثانیه (مقام اول)
  • سنگ های اطلس: 6 سنگ – 33.84 ثانیه (مقام اول)

اولین رویداد از آنجا که بخش Rauno Heinla آنها را مأمور کرد که بر روی پنج ساز مختلف فشار بیاورند که هر کدام به روش خود چالش برانگیز بود. ابزارها عبارت بودند از: هالتر 285 پوندی، دمبل 181 پوندی، یوغ لنگر 322 پوندی و بلوک 263 پوندی. راونو رقبای خود را شکست داد و همه چیز را در زمان 32.78 ثانیه به پایان رساند و حداقل 14 ثانیه همه را شکست داد.

مشکلی برای Rauno Heinla رخ داده است رویداد دوم، جایی که او باید یک لاستیک 750 پوندی را به فاصله 50 فوت و همچنین یک توده سنگ سنگین (280 پوند + 235 پوند) به فاصله 25 فوت حمل می کرد. با این حال، Rauno نتوانست این رویداد را کامل کند و در نهایت در رده بیستم قرار گرفت. این نه تنها برد او را از اولین رویداد خنثی کرد، بلکه او را در موقعیتی قرار داد که باید به گروه پیشرو برسد.

داستان بازگشت Rauno Heinla در رویداد بعدی، جایی که او بود، آغاز شد نردبان ددلیفت طبق برنامه بود ورزشکاران مسترز پنج وزنه از 635 پوند تا 800 پوند بلند کردند. Rauno با داشتن رکورد جهانی Masters Deadlift یک بار دیگر رقبای خود را شکست داد و مقام اول را به خود اختصاص داد. در واقع، او تنها مردی بود که هر پنج ددلیفت را انجام داد، زیرا بسیاری دیگر برای بلند کردن وزنه 800 پوندی تلاش می کردند.

چالش بقا مرحله بعدی بود و بخش استاد ابتدا باید یک کوله پشتی 101 پوندی می پوشید. آنها در تمام طول رویداد سواری را بر روی پشت خود حمل می کردند در حالی که حرکات جداگانه ای را انجام می دادند. اینها شامل حمل یک توپ پزشکی 275 پوندی، یک کیسه شن 300 پوندی و کشیدن یک سورتمه 575 پوندی بود. راونو در 48.16 ثانیه پنجم شد، اما خوش شانس بود که هر دو مرد جلوتر از او پایین تر به پایان رسیدند.

آخرین روز مسابقات شاهد دو رویداد بود که اولین آن بود کیسه شن را پرتاب کنید. بخش Masters وظیفه پرتاب 2 x 40 پوند / 2 x 45 پوند / 1 x 50 پوند / 1 x 55 پوند را دارد. راونو تمام پرتاب‌ها را در زمان 17.9 ثانیه انجام داد و در جایگاه دوم این رویداد قرار گرفت.

اتفاق نهایی و سرنوشت ساز مسابقه بود سنگ های اطلسکه شامل شش وزنه از 275 پوند تا 400 پوند است. Rauno Heinla یک بار دیگر سریعترین کسی بود که این رویداد را کامل کرد و پیروزی او را تضمین کرد.

با این حال، زمانی که رقابت به پایان رسید، رانو هینلا و یوهان اسپنکرونا هر کدام در مجموع 47 امتیاز کسب کردند. بنابراین، از آنجایی که رائونو در رویداد پایانی رقابت ها عملکرد بهتری داشت، تای بریک راه خود را ادامه داد و او بر یوهان برتری پیدا کرد.

مربوط: ریانون لاولیس سومین عنوان قوی ترین زن جهان (زیر 64 کیلوگرم) را در بازی های رسمی قوی ترین بازی های 2023 کسب کرد.

رائونو هاینلا با این پیروزی برای اولین بار در دوران حرفه ای خود عنوان قوی ترین مرد مسابقات مسترز را از آن خود کرد. جالب اینجاست که او سال گذشته در یک تای بریک شکست خورد اما امسال هم به همین شکل پیروز شد. بنابراین، باید دید برنامه های راونو برای سال آینده چیست، اما او احتمالا دوباره برای دفاع از این عنوان تلاش خواهد کرد.


این داستان توسط وداد تاباکوویچ، روزنامه نگار با سه سال سابقه پوشش ورزش های قدرت نوشته شده است. هدف آن ارائه محتوای دقیق و جذاب است.

اگر سوالی دارید یا نیاز به توضیح دارید لطفا در زیر نظر بدهیدوداد فورا پاسخ خواهد داد.

منبع: https://fitnessvolt.com/rauno-heinla-2023-official-strongman-games/